Kil Kiremit

KİL ÇATI KİREMİTLERİ: KILIÇOĞLU TARAFINDAN MÜKEMMELLEŞTİRİLEN ESKİ BİR KÜLTÜREL MİRAS

Karo, insan eliyle profesyonel olarak şekillendirilen ilk yapı malzemesiydi. Yaklaşık 10.000 yıl önce insanlar, temel barınma ve yaşam alanı ihtiyacını toprak, su, hava ve ateş yardımıyla karşılıyordu.

Özlemimiz: Doğal çevrede yaşamak. Sonuçta Kılıçoğlu 95 yılı aşkın bir süredir kil kiremit üretimindeki uzmanlığını geliştiriyor. Doğal bir yaşam ortamı sağlamanın yüksek arzusuyla hareket ediyoruz. KILIÇOĞLU, orijinal hammaddeler ve ultra modern süreçler sayesinde müşterilerimize en yüksek kalitede birinci sınıf doğal ürünler sunabilmemiz için karo üretimini mükemmelleştirmiştir. Müşterilerimizin yararına eski bir kültürel mirası bu şekilde geliştirmeye devam ediyoruz.

BÜYÜLEYİCİ ÇEŞİTLİLİK – SONSUZ OLASILIKLAR

Binlerce yıldır varlığını sürdürüyor: pişmiş topraktan yapılmış çatı kiremitleri. Ve şimdi bugün bile bu doğal ürün özel duygular uyandırıyor. KILIÇOĞLU, şekil, kaplama ve renk çeşitliliği ile tamamen yeni tasarım olanakları sunar.

KİL KİREMİT DOĞAL KIRMIZI DOĞAL GÜZELLİK

Bazen pürüzsüz, bazen pürüzlü, taranmış, fırçalanmış ve hatta alevli: Yüzey dokusu, doğal görünümlü karolara özel karakteristiklerini verir. Bu, ateşleme sırasında ortaya çıkan bireysel renk tonunu tam olarak yansıtır.

DAYANIKLI VE ZARİF

Bu zarif izlenimi yaratan mat ışıltı, ince renk oyunu. Engop seramik ürünlere özel bir estetik kazandırır. Bunlar, pişirilmemiş karoya karmaşık bir işlemle uygulanır ve daha sonra 1.000 derecelik bir sıcaklıkta ateşlenir.

EŞSİZ RENK OYUNU

İster tarihi bir bina, ister özel bir bina sahibinin yaratıcı bir projesi olsun- KILIÇOĞLU her zaman doğru çözüme ve uyumlu renge sahiptir.

BAŞTAN SONA RENKLİ GÜZELLİK

Çekirdeğe kadar uzanır. İnce, saf kaliteli killer, kemik kurusu toz halinde öğütülür ve renk pigmentleri ile karıştırılır. Hassas bir şekilde kontrol edilen nemlendirme, pratik olarak ince seramik kalitesine sahip bir kil ile sonuçlanır.

HAMMADDE VE ÜRETİM KİL KİREMİT ÇATI - ÇATI İÇİN MÜKEMMEL HAMMADDE

Bugün bile, kasaba ve köylerimizin çatılarını belirleyen şey kiremitlerdir. Ve kil en popüler yapı malzemelerinden biridir. Bu hiç de şaşırtıcı değil, neme ve dona karşı diğer malzemelerin çoğundan daha etkili bir şekilde koruyor, buhar geçirgen ve ateşe dayanıklı, UV ışınlarına dayanıklı ve son derece dayanıklı. Özetlemek gerekirse: Çatınız için mükemmeldir.

TAMAMEN KİMYASAL İÇERMEYEN DOĞAL BİR ÜRÜN

Kil, granit gibi kristalli kayalar, hava durumunda oluşur. Bu nedenle gerçekten doğal bir malzemedir. Ancak bu tür killer, kuruduklarında büzüldükleri ve çatlaklar oluşturdukları için kiremit üretimi için uygun değildir. Bu nedenle tın ile karıştırılır. Kimyasallar? Gereksiz. Kil kiremitlere özgü kırmızı renk, yüksek oranda demir içermesi nedeniyle pişme işlemi sırasında ortaya çıkar.

YERDEN ÇATIYA

Kil doğrudan topraktan çıkarılır. Başlangıçta devasa depolama havuzlarında depolanır ve daha fazla işlenmeden önce sulanır. Burada yaklaşık iki hafta kalır. Daha sonra tava değirmenine girer. Tonlarca ağırlığa sahip demir tekerlekler, kil topaklarını daha sonra sıkıştırılan pürüzsüz bir kütleye öğütür. Kil artık kalıba yerleştirilebilir, preslenebilir ve düzeltilebilir. Kuruduktan sonra yüzey işlemi –sır veya astar– uygulanır. Daha sonra fırına girer ve son olarak kalite kontrolüne geçer.