Solar Çatı Çözümleri

KMT Solar&Çati | Çatı Üzeri Güneş Enerji Sistemleri

Yeni teknolojiler; su kıtlığı, iklim krizi, plastik kirliliği gibi çevresel sorunlara çözüm bulmada ve toplumsal fayda sağlamada önemli bir yere sahip. KMT Solar&Çatı olarak, değişen dünya koşullarına uyum sağlamak ve bu koşullara yeni teknolojilerle yanıt vermek üzere Ar-Ge ve inovasyon yetkinliklerimizi her geçen gün güçlendiriyoruz. Yenilikçilik odağında kendi operasyonlarımızı dönüştürürken ürünlerimizle de kurumsal müşterilerimizin ve ustalarımızın yaşamına değer katıyoruz. Birleşmiş Milletler bünyesindeki çözülmeyi bekleyen 17 Global Problem (SDG) etrafında çalışıp, bu problemlere çözüm üretmek adına durmaksızın Ar-Ge ve Inovasyona yatırım yapıyoruz. Yapay zekâ, ileri robotik ve bilişsel otomasyon, gelişmiş analitik ve nesnelerin interneti (IoT) gibi üstel teknolojiler, iş yapış şekillerini görülmemiş bir hızla dönüştürüyor. İş gücünde yapay zekâ uygulamalarının yaygınlaşması verimliliği artırırken, yeni iş alanlarının ortaya çıkmasına ve geleceğe yön vermemize de olanak sağlıyor. Önümüzdeki dönemde yayılması muhtemel elektrikli araçlar ve şarj üniteleri anlamında oluşması muhtemel yeşil merkezli gelecek için araştırmalarımızı sürdürüyoruz.

Yeni İş Alanı: Çatı Üzeri Solar Enerji Sistemleri ve Uygulamaları

Yenilenebilir enerji sistemlerinin üretilmesi ve yaygınlaştırılması konusunda yatırımlarımızı hızlandırıyoruz. KMT Solar&Çatı tarafından geçtiğimiz yıllarda başlatılan solar panel projesi kapsamında, 2021 yılında kurduğumuz Enerji Yönetimi Departmanı bünyesinde, güneş enerjisi üreten solar sistemlerde keşif, mühendislik, uygun sistem seçimi, kurulum ve izin sürecinin takibi ile sistem izleme ve bakım alanlarında faaliyet gösteriyoruz. Üretilen sistemlerin test edilmesi için Türkiye’de ilk olarak gerçekleştirilecek Inovasyon Kampüsü Zeitgeist Bodrum projesinin çatısına deneme sistemleri kurup, test süreçlerine başlayacağız. Sistemler solar eğitimi alan uzman solar catı ustalari tarafından uygulanacak.

KARARLI, TASARIM TUTARLILIĞI VE MÜKEMMEL YAĞMUR KORUMASI: KMT SOLAR ÇATI ORJİNAL AKSESUARLARIYLA GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE KURULAN GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ

Bu zarif izlenimi yaratan mat ışıltı, ince renk oyunu. Engop seramik ürünlere özel bir estetik kazandırır. Bunlar, pişirilmemiş karoya karmaşık bir işlemle uygulanır ve daha sonra 1.000 derecelik bir sıcaklıkta ateşlenir.

GÜNEŞ SİSTEMİ MONTAJ KİTİ

Güneş enerjisi sistemleri için KMT SOLAR tesisat sistemi, KILIÇOĞLU kil kiremit modelleri ile kaplanan her çatıda mükemmel bir uyum ve görsel homojenlik sağlar. Bu kit, belirli kil kiremit modelinin yüksekliğine ve çıta kalınlığına uyan paslanmaz çelik bir dirsek ve desteğin KILIÇOGLU kil kiremit çatı kaplamasından doğru şekilde geçmesine izin veren bir sistem kiremiti içerir.

GÜZEL ŞEKİL, SAĞLAM, YAĞMURSUZ – KİL ÇATI KİREMİTLERİ İÇİN ORİJİNAL ÇÖZÜMÜN FAYDALARI ŞUNLARDIR:

Güvenilir: KMT SOLAR aksesuarları, girişin alt çatıya güvenilir şekilde bağlanması nedeniyle, standart çözümlerin aksine yağmur girişine karşı maksimum korumayı garanti eder.  

Temiz: Disk kesici olmadan tozsuz güneş enerjisi kurulumunu garanti eder. Tam doğru: Mükemmel uyum ve kilitleme – KILIÇOĞLU kil kiremit ürün yelpazesiyle optimum uyum sayesinde normal kiremitlerle aynı sistem özellikleri.

Güzel: Renk, karo ile tam olarak eşleşir- tam seramik aksesuarlar sayesinde tek tip görünüm sağlar.

MÜKEMMEL KOMBİNASYON: ALÜMİNYUM TABAN ELEMANI VE PARLAK GÜNEŞ ENERJİSİ ELEMANI
Kiremit çatı kaplamada güneş elemanı braketi çatının ahşap alt yapısına bağlantı olarak kullanılır. Özel durumlarda bu ürün ayrıca vidalarla tutulan bir tahtaya da sabitlenir. Solar eleman braketi ile planlanan solar veya fotovoltaik sistem için sabitleme rayları mahyadan saçağa veya saça paralel olarak monte edilebilir. Bu tasarım, mükemmel yük değerleri ile etkileyicidir, böylece güneş ve fotovoltaik sistemler için maksimum güvenlik sağlar.